Čokoládová masáž
21. marca 2016
Bankovanie
26. marca 2016

Medová masáž

Vynikajúci a veľmi pohodlný spôsob detoxikácie organizmu predstavuje medová masáž. Odstraňuje toxicitu z liekov, potravín, vplyvu životného prostredia. Sú to usadeniny, ktoré sa nahromadia v tkanivách, pretože ich telo nevie dostatočne vylúčiť vlastnými procesmi.

Medová masáž je technika rúk, ktorá v spojení s medom pôsobí ako vysávanie, pumpovanie. Je vynikajúcou relaxačnou, detoxikačnou a ozdravnou metódou, ktorá zanechá v človeku pocit ľahkosti, čistoty a osvieženia. Obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu, upravuje metanolizmus, zjemňuje a hydratuje pokožku.

Detoxikačná masáž medom veľmi účinne pôsobí proti chorobám, možno ju však aplikovať aj pre zvládnutie stresu, pri chronických a civilizačných chorobách, pri jarných očistných kúrach, únave, oživuje vnútorný organizmus, čistí pokožku a zanecháva ju zamatovo hladkú.

Med obsahuje dôležité minerálne látky a stopové prvky. Počas masáže sa cez pokožku tieto látky dostávajú do tela. Dotyk sa pri masáži stáva komunikáciou. Aktivuje sa ním vegetatívny nervový systém a krvný obeh. Medová masáž je uceleným ošetrením tela, ducha a duše. Vtedy môžu byť energie, ktoré bývajú blokované kŕčovitosťou, uvoľnené a voľne pretekať, dôsledkom toho dochádza k uzdraveniu. Následne sa aktivuje funkciu vylučovania organizmu prostredníctvom čriev, ľadvín, pokožky a ďalších orgánov.

Po medovej masáži sa telo detoxikuje ešte nasledujúcich 24 hodín, preto nie je vhodné používať na masírovanú časť mydlo, sprchovací gél, telové mlieko ani krém.

Blahodárne účinky medovej masáže:

 • zlepšuje krvný obeh
 • pomáha pri artróze, reume, ochorení pohybového aparátu
 • odstraňuje žalúdočné a črevné ťažkosti, poruchy metabolizmu
 • lieči chronickú nádchu a prínosové dutiny
 • pomáha pri bolestiach hlavy, migrény a nervové poruchy
 • spríjemňuje klimaktérium sprevádzané návalmi tepla
 • upravuje hormonálnu činnosť, poruchy štítnej žľazy, menštruačné
 • a iné gynekologické ťažkosti
 • uvoľňuje únavový syndróm, nespavosť, depresie a stres
 • rieši alergie
 • urýchľuje obdobie rekonvalescencie
 • výrazne detoxikuje pečeň
 • posilňuje a obnovuje funkciu ľadvín a pankreasu
 • pliesne na vnútorných orgánoch – črevách, pokožke

Medová masáž je nielen príjemným prostriedkom a relaxáciou po náročnom a stresujúcom dni, ale aj prostriedkom, ktorý dokáže ľudské telo zbaviť škodlivých toxínov.

Medova-masaz

História medovej masáže:
Detoxikačná medová masáž je veľmi stará a osvedčená liečiteľská metóda. Prakticky vo všetkých kultúrach sa našli dôkazy o tom, že bol med využívaný nielen ako zdroj potravy, ale aj ako liek na liečenie. Medovú masáž využívala Keopatra, Gréci i Rimania. Zároveň možno tiež dokázať, že med bol, vďaka svojej liečivej sile, určitým symbolom, ktorý sa používal pri náboženských, či magických obradoch. Teda aj myšlienka liečenia medom pri masáži nebola ďaleko.

Prečo je med taký zázračný?
Včelí med obsahuje veľa dôležitých minerálov a stopových prvkov, ktoré ako celok pôsobia pozitívne na organizmus. Telo tieto látky kožou absorbuje. Medová masáž sa vykonáva na chrbte a krku – keď je človek v strese, prejavia sa príznaky najviac na týchto oblastiach, a to stiahnutím svalov a bolesťou. Masážou pomôžeme uvoľniť duševné napätie a tým aj eliminovať bolesti.

Komu je medová masáž určená:
Medová masáž je určená predovšetkým ľuďom, ktorí potrebujú oživiť a povzbudiť oslabený organizmus. Všeobecne môžeme povedať, že medové masáže sú určené širokej verejnosti, osobám každého veku (odporúčaná veková hranica je uvádzaná od 15tich rokov) a pre obe pohlavia. Veľmi účinne pomáha ľuďom, ktorí trpia ochorením alebo chorobami, ktoré patria do skupiny tzv. civilizačných ochorení.

Medová masáž sa osvedčila hlavne v liečbe civilizačných chorôb, z ktorých môžeme vymenovať reumatické ochorenia svalov a kĺbov, žalúdočné a črevné poruchy, chronicky únavový syndróm, bolesť hlavy a migrénové stavy, depresie, pečeňové choroby, slabosť obličiek, kožné problémy, neplodnosť či menštruačné problémy .

Medová masáž je celistvým ošetrením tela, ducha a duše. Vytvára pocit dôvery a prijatia. Tak môžu byť energie, ktoré bývajú blokované kŕčovitosťou, uvoľnené a voľne pretekať, dôsledkom toho dochádza k uzdraveniu. Aktivuje funkciu vylučovania organizmu prostredníctvom čriev, ľadvín, pokožky a ďalších orgánov.

 

Komentáre

komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.